Ravintsara

 

Éterický olej Ravintsara se získává ze stálezeleného stromu Cinnamomum camphora, který roste na Madagaskaru. Jeho listy mají lesklý voskový povrch a po rozlomení voní po kafru. Najaře kvete velkým množstvím malých bílých květů. 

Přínos tohoto éterického oleje je především v posilování imunity a antivirových účincích, což oceníme zejména v chladné části roku. Pomáhá při nachlazení, rýmě a dýchacích potížích a působí také antibakteriálně. Proto pomáhá léčit i opary. Můžete jej využít také při bolestech hlavy. Protože výborně pročišťuje vzduch, můžete jej po celou zimu používat ve své aromalampě. Výborně působí obzvláště ve směsích, například s myrtou, jalovcem, citronem, borovicí, tymiánem či bazalkou. Rovněž jej můžete přidat do masážních či koupelových olejů. Skvěle uvolní svalové napětí a poskytne relaxační koupel či masáž po náročném dni. Své využití najde i v sauně či v obkladech na otoky.  

Svojí svěží balzámovo-kafrovou vůní pomůže zahnat smutek, deprese a zlepší Vám náladu. „Ravintsara je univerzálně použitelný olej natolik, že ho lze přirovnat k levanduli. Je to olej naprosto bezpečný a může ho používat každý včetně dětí,“ řekla o tomto oleji známá britská aromaterapeutka Patricia Davis. Nechte se tedy inspirovat její radou.