Bambucké máslo

Čisté bambucké máslo, se získává ze semen plodů afrického ořešáku Shea. Proto na mnoha výrobcích najdete nápis „Shea butter“ nebo také Karité. Ořešáky rostou ve volné přírodě, jejich semena jsou sbírána ručně a pak  sušena na slunci. Poté se praží a dále se ručně hnětou tak dlouho, dokud nevznikne tuk máslové konzistence.
Vzácné máslo Karité je africkými ženami již po staletí oblíbeným a osvědčeným prostředkem pro péči o pleť a přírodní ochranou proti UV záření. Zanechává pokožkou jemnou a vláčnou, navíc na ní vytvoří jemný ochranný film, který uzamyká vlhkost v pleti. Každodenní používání másla pokožku chrání před volnými radikály a zpomaluje proces stárnutí. Bambucké máslo obsahuje mimořádně vysoký podíl vzácných rostlinných sterolů, nenasycených mastných kyselin, dále kyselinu skořicovou, léčivé vosky, karitény a vitamíny. 

 Výborně se hodí pro ošetření alergických reakcí kůže, promaštění suchých forem ekzémů a lupénky. Je opravdovým balzámem na suché ruce a nohy (zvláště v kombinaci s hydratačními rukavicemi a ponožkami). V těhotenství se doporučuje jako prevence vzniku strijí.

Použití

Pleť mírně navlhčete a trošku másla rozehřejte v dlaních. Poté naneste na vlhkou pleť nebo na kůži, kterou potřebujete zvláčnit, promastit a zregenerovat. Při masáži dávejte máslo na suchou kůži. Pro regeneraci a zpružnění kůže však vždy na mokro.